fbpx

Перший раз ми змогли поїхати в село до бедуїнів-мусульман за запрошенням одного з друзів-єгиптян, який досить багато допомагає нам у служінні в Єгипті. Бедуїни — це кочові араби-мусульмани, які все життя живуть в пустелі. Приехавши туди, створюється враження, що ти потрапив у якийсь третє століття до н.е. Якісь хатини з очерету і пальмового листя, ніяких благ цивілізації у багатьох цих хижах, навколо пісок-пісок-пісок і гори.

sluzhenie-sredi-beduinov-27К нам збіглося багато дітей, з якими ми могли почати спілкування. Через деякий час підійшов шейх, т. е. головний цього селища і слухав наші розмови з дітьми. Зрозумівши, що ми не проповідуємо «чужі ісламу» принципи, він спокійно пішов, але завжди за нами спостерігали дорослі, уважно «фільтруючи» сказані нами слова.

Сказати, що село бідне, це значить нічого не сказати. Діти бігають босоніж по піску і камінню, брудні, багато обірвані. Коли ми роздавали дітям одяг, яку я зібрав у слов’ян, що живуть в Хургаді, діти були просто у нестямі від радості. З усіх дітей, тільки двоє змогли написати своє ім’я і те, тільки тому, що вивчили напам’ять як пишуться ці закорлючкі арабські, позначаючи їх ім’я. Ніхто не вміє ні читати, ні писати. Немає ні школи, ні садка, ні лікарні, абсолютно нічого. Один колодязь на все село, що суворо контролюється шейхом села і нікого до нього не підпускають. Вода тут справді на вагу золота.

sluzhenie-sredi-beduinov-222Багато не тільки дітей, але і дорослі, все життя прожили в єгипетській пустелі, ніколи (ніколи!!!) не їли апельсини або манго, яке в достатку росте на берегах Нілу, але в пустелю цей продукт не доходить. Ми пригощали дітей цими фруктами і вони з жадібністю буквально ковтали їх, просячи ще і ще. Після ми грали з ними в ігри, робили вироби, показували фокуси і говорили про Бога, поки не згадуючи про Христа.

Також відвідали багато сімей, у яких хворі діти. В пустелі дуже багато хворих дітей, тому що поширені родинні зв’язки, коли одружуються рідні або двоюрідні брат з сестрою. З-за цього у деяких з цих сімей в першому чи в другому чи третьому поколінні народжуються діти з проблемами мозку або кісток або крові та інших хвороб. Вони ж вважають, що проблема не на генетичному рівні, а тому що Аллах їх карає. Їдучи перший раз з цього села, вся команда була сповнена рішучості і бажання послужити цим людям. І коли через пару тижнів нам був наданий вибір провести дитяче служіння в одній з місцевих протестантських церков або знову поїхати до бедуїнів в пустелі, то всі в команді, як один, висловилися повернутися ще раз в село до мусульманських дітей в пустелю.

Вдруге діти зустрічали нас з криками радості і як своїх друзів. Навіть їх шейх, головна в селі людина, був задоволений і радий, що ми знову приїхали. Ми довго молилися за цих дітей, за село, за мешканців пустелі.

У наступні рази нашого відвідування бедуїнського села, ми постійно грали з дітьми, робили вироби і розповіли їм біблійні історії: про потоп, Ноя і ковчег. Діти з великим захопленням слухали біблійні істини. Як то в один з днів діти задали питання: «А ви не привезли нам щось поїсти?» Знаєте, це питання дуже зворушило і зачепило наші серця, стало дуже соромно. Ми привозимо їм апельсини, мандарини, банани і цукерки, а їм потрібно було просто коржик з фулем і помідором.

Разом з дітьми ми забралися на одну з гір, розташованих у селищі та молилися про Боже благословення на це село, цей народ пустелі, щоб Бог явив Своє світло цим людям, які гинуть в надрах ісламу та вікових традицій.

Приблизно через рік ми змогли поїхати ще в одно село, в якому ми ще жодного разу не були. Село, де немає НІЯКОЇ цивілізації, світла, газу, водопроводу, я мовчу за телефон та інтернет. Ми одразу ж зустрілися з шейхом села, поспілкувалися, сказавши, що хочемо побути з дітьми, пограти в ігри, поспілкуватися. Він був не проти і ми відразу ж прsluzhenie-sredi-beduinov-138иступили налагоджувати дружбу з дітьми. І хоча їх було не так багато, як у попередньому селі, де ми несли служіння, всього 7 чоловік, але з ними ми бігали, грали, потім робили вироби, спілкувалися і в кінці, подарувавши їм іграшки, разом їли апельсини, мандарини і яблука, які захопили з міста в пустелю. Діти були в захваті і просили, щоб ми приїхали завтра. Але… Ми не можемо так часто їздити туди з різних причин, але, дасть Бог, ми таки будемо відвідувати село по мірі можливості, тим більше, що шейх дав дозвіл на всі заходи.

Служіння людям пустелі – це особливе служіння нашої церкви, тому що, перш за все, це не досягнутий Євангелієм народ, потім це досить складно добиратися до них у село, одне з важливих, це дуже н2ебезпечно. Після однієї з чергових поїздок в бедуїнське село, жінки з села запросили наших сестер в гості, тільки сестер. Ми довго сумнівалися відпускати сестер самих туди, може це якась пастка. Наші сестри, помолившись, все таки поїхали туди. Самі. Без братів. В пустелю до бедуїнів. Весь день я сидів як на «голках», і моє запалена уява малювала картини, що мені дзвонять на телефон і вимагають десять верблюдів за мою дружину Таню і по п’ять за кожну сестру з нашої церкви.))) В три години дня пролунав дзвінок у двері, я кинувся відкривати і… о, диво, вони всі, в повному складі приїхали цілі й неушкоджені, повні ентузіазму і вражень про Божу роботі в пустелі. Слава Господу!!! В черговий раз я відчув слова з Писання, що означає «віддати все в руки Господа»!

Ми молимося за цих дітей, за цей народ, за дію Духа Святого в серцях цих людей!
sluzhenie-sredi-beduinov-148  1

3  4

sluzhenie-sredi-beduinov-159  sluzhenie-sredi-beduinov-129

sluzhenie-sredi-beduinov-29  sluzhenie-sredi-beduinov-69

sluzhenie-sredi-beduinov-65  sluzhenie-sredi-beduinov-101

sluzhenie-sredi-beduinov-51  sluzhenie-sredi-beduinov-16

sluzhenie-sredi-beduinov-34  sluzhenie-sredi-beduinov-27

sluzhenie-sredi-beduinov-22  sluzhenie-sredi-beduinov-25

sluzhenie-sredi-beduinov-26  sluzhenie-sredi-beduinov-27

sluzhenie-sredi-beduinov-72  sluzhenie-sredi-beduinov-86

sluzhenie-sredi-beduinov-91  sluzhenie-sredi-beduinov-18

sluzhenie-sredi-beduinov-21  sluzhenie-sredi-beduinov-23

sluzhenie-sredi-beduinov-200  sluzhenie-sredi-beduinov-217

sluzhenie-sredi-beduinov-227  sluzhenie-sredi-beduinov-230

sluzhenie-sredi-beduinov-65  sluzhenie-sredi-beduinov-87

sluzhenie-sredi-beduinov-93  sluzhenie-sredi-beduinov-188

sluzhenie-sredi-beduinov-44  sluzhenie-sredi-beduinov-47

sluzhenie-sredi-beduinov-48  sluzhenie-sredi-beduinov-85

sluzhenie-sredi-beduinov-18  sluzhenie-sredi-beduinov-39

sluzhenie-sredi-beduinov-122  sluzhenie-sredi-beduinov-117

sluzhenie-sredi-beduinov-118  sluzhenie-sredi-beduinov-119

sluzhenie-sredi-beduinov-120  sluzhenie-sredi-beduinov-121

Подивитися маленьке відео про наше служіння пустелі: