fbpx
1 Особистість Мухаммада
5:89

Аллах не покличе вас до відплати за легковажність у клятвах ваших, але відплатить Він за [невиконання] договорів, які в клятвах! Викуп за це – нагодувати десятьох бідняків так, як годуєте свої сім’ї, або ж одягнути їх, або звільнити раба. А як хто не в змозі цього зробити, нехай постить три дні. Це – викуп за порушення клятв ваших, тож тримайтеся ваших клятв. Так роз’яснює Аллах вам Свої знамення. Можливо, будете ви вдячні!

 

Це універсальний принцип «звільнення від клятв». За допомогою цього аята Аллах дає можливість бути вільним від будь-якої клятви, навіть якщо вона дається Його Ім’ям. Будь-який мусульманин може сказати: «клянуся Аллахом» і не додержати присяги, але потім дотримати триденний піст (під час якого після заходу Сонця їсти не забороняється) –і він знову буде чистим перед Богом. Можна брехати, бути негідником, роздавати клятви та не дотримувати їх. Тобто, сама релігія дозволяє її послідовникам обманювати, брехати, клястись із будь-якого приводу. Під час мого служіння в арабських країнах, я багато разів у день чув вираз «Аллаху Азим», що є клятвою ім’ям Аллаха. Араби-мусульмани постійно вставляють цю фразу в будь-яких своїх розмовах так, що сам вираз клятви Іменем Аллаха вже нічого не вартий у їх вустах.
Абу Зарр згадував: «(Одного разу) я сказав: «О, посланець Аллаха, дай мені пораду!». Він відповів: «Якщо ти зробиш щось погане, зроби слідом за цим щось хороше, яке зітре погане». (Абу Зарр) сказав: «Я запитав: «О, посланець Аллаха, чи відноситься (вимова слів) «Ля іляха ілля-Ллах» до гарних вчинків?» Він відповів: «Це найкраще з добрих справ!»

«Сахих аль-Джамі’ ас-сагъир» 690, «ас-Сільсіля ас-сахих» 1373, «Сахих ат-Таргъиб ва-т-тархиб» 3162.

33:52

З цього часу тобі не дозволено одружуватися з іншими жінками або змінювати цих дружин на інших, навіть якщо тебе й дивуватиме їхня краса. Це не стосується тих, ким оволоділа твоя правиця. Аллах над кожною річчю Наглядач!

 

У 33-й сурі, яка була прочитана Мухаммадом в 628-629 роках, після його одруження з красунею Зейнаб, є повеління Аллаха, щоб надалі він не одружувався, проте у Мухаммада після цього відбувалося ще три одруження. І, найцікавіше, що в Корані немає слів Аллаха, які б дозволяли Мухаммаду знову одружитися після Зейнаб. Немає їх і в хадисах. Тобто Мухаммад ніде не обмовився про це. Логічно зробити висновок, що Мухаммад цього не почув, не було дозволу одружитися знову. Значить, він – перший хто порушив постанови Корану, він – перший з мусульман, хто не послухався Аллаха.
48 сура У 48-й сурі ми знаходимо слова Аллаха про те, що Мухаммад безгрішний. Сказано, що Аллах рятує Свого посланця від минулих і майбутніх гріхів. Цю суру Мухаммад почув майже наприкінці свого життя, коли було здійснено величезну кількість вбивств, пограбувань, вигнання людей із помешкань і завоювання сіл і міст Саудії. Судячи з усього, Мухаммад боявся зустрічі з Аллахом, сумнівався у схваленні Ним свого життя, тому бажав отримати суру про прощення, він її почув і вписав у Коран. При цьому безгрішність пророка обґрунтовується, не фактами його біографії, а словами, які він, нібито, почув від Аллаха.
Любов до Мухаммада прирівнюється до любові до Аллаха: Передають зі слів Анаса, нехай буде задоволений ним Аллах, що пророк, хай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Не увірує ніхто з вас, поки не почне любити мене більше, ніж любить свого батька, і своїх дітей, і всіх людей взагалі».
Чим більше Мухаммад жив в Медіні та керував 1 Ісламською Державою, тим більше у нього розвивалася ідея про свою винятковість.
Передають зі слів Джабіра бін ‘Абдуллаха, нехай буде задоволений ним Аллах, що пророк, хай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Мені було даровано п’ять (речей), що не були даровані нікому (з пророків) до мене: мені була надана допомога страхом (який охопив серця моїх ворогів, які втікають від мене) на відстані шляху в місяць; (Вся) земля була зроблена для мене місцем здійснення молитов і засобом очищення і тому, де б не застав людину, що належить до моєї громади, (час) молитви, він (може) молитися (на цьому місці); військову здобич, яку не дозволяли (брати) нікому (з пророків) до мене, була дозволена мені; мені було даровано право заступництва і (крім того, раніше) кожен пророк прямував тільки до свого народу, я ж був направлений до всіх людей ». Цей хадис передали аль-Бухарі 335, Муслім 521, ан-Насаї 1/209, ад-Дарімі 1 / 322-323, аль-Байхак’і 1/212 і ас-Сирадж 1/47.
 
2 Аллах
3:54

Невіруючі хитрували, але й Аллах хитрував! Аллах — найкращий із хитрунів!

Арабське слово الْمَاكِرِينَ має корінь مْكُرُ, що означає «хитрість» і однаково вживається як щодо невіруючих, так і до Аллаха, тобто Аллах хитрує таким же чином і способом як невіруючі й Він говорить про Себе, що є навіть кращим хитруном, ніж невіруючі.
7:11-25 Аллах збиває із шляху Ібліса (диявола) і виганяє Адама та Єву з раю після їхнього покаяння.
7:99

Невже вони не мали страху перед хитрістю Аллаха? Не мають страху перед хитрістю Аллаха люди, які зазнають втрат!

7:183

Я дам їм відстрочку. Воістину, Мої хитрощі могутні!

«Невже вони не боялися того, що Аллах може ввести їх в оману так, що вони навіть не запідозрять цього? Невже вони не знали, що Його хитрість непохитна? Цей прекрасний аят містить найбільше застереження і закликає рабів не відчувати себе в цілковитій безпеці, покладаючись на свою віру» (тлумачення Ас-Сааді).
8:30

Хитрували ті, які не увірували, прагнучи або замкнути тебе, або вбити чи вигнати геть. Вони хитрували, але й Аллах хитрував. Аллах — найкращий із хитрунів!

86:15,16

Вони замислюють хитрощі, та Я теж замислюю хитрощі

«Невіруючі в Пророка Мухаммада і Коран, замишляють хитрощі, щоб стерти з лиця землі істину та увічнити брехню. Аллах же замислив хитрощі, щоб істина стала очевидною і розтрощила брехню, незважаючи на обурення невіруючих» (тлумачення Ас-Сааді).
 
3 Джихад
Тема джихаду настільки актуальна в наш час, що навіть самі мусульмани сперечаються із цього приводу. Як же Мухаммад вважав, що таке джихад, з ким його вести і до яких пір? Як вважають сучасні шановні ісламські богослови?
Передають зі слів Ібн ‘Умара, нехай буде задоволений Аллах ними обома, що посланець Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Мені було велено боротися з (цими) людьми до тих пір, поки вони не засвідчать, що немає бога, крім Аллаха, і що Мухаммад – посланець Аллаха, і не стануть чинити молитви і виплачувати закят, а якщо вони будуть робити все це, то захистять від мене своє життя і своє майно (яких надалі можуть бути позбавлені не інакше як) по праву Ісламу, і (тоді) звіту з них
(право вимагатиме тільки) Аллах».Цей хадис передали аль-Бухарі 25, Муслім 22, Ібн Хіббан 175, 219 і аль-Баг’аві 33.
2:191

Вбивайте їх усюди, де відшукаєте, виганяйте їх звідти, звідки вони вигнали вас! Смута гірша за вбивство! Але не починайте боротьби з ними біля Забороненої Мечеті, поки вони не почнуть там боротьби проти вас; тоді вбивайте їх! Такою є відплата невіруючим!

«Священна війна ведеться не для того, щоб проливати кров невіруючих або привласнювати їх майно. Вона ведеться для того, щоб релігія Всевишнього перемогла над іншими віросповіданнями, щоб з лиця землі зникло язичництво і все, що є несумісним із справжньою релігією» (тлумачення Ас-Сааді).

 

2:193

Боріться проти них, поки не зникне смута і релігія не буде належати Аллаху! Та якщо вони зупиняться, то нехай не буде ворожості, окрім як проти нечестивців.

«Ведіть боротьбу з ними, поки вони не перестануть переслідувати вас і поки не переможе релігія Аллаха. Вся релігія належить тільки одному Аллах» (Аль Азхар).
Таким чином, як Мухаммад, так і його послідовники вважають, що джихад повинен бути до тих пір, поки релігія Ісламу не залишиться одна на землі, коли зникне все язичництво і все, що є несумісним із справжньою релігією ісламу. Тому, коли мені кажуть про «мирний» іслам, я завжди згадую ці слова Мухаммада і відповідаю, що батько ісламу вважав по-іншому. Далі розглянемо більше сур.
2:216

Встановлено вашим обов’язком боротьбу, тоді як ви ненавидите її. Можливо, те, що вам ненависне – благо для вас. А, можливо, те, що вам приємне – зло для вас. Аллах знає, а ви не знаєте!

«Цей аят містить припис боротися на шляху Аллаха в обов’язковому порядку, хоча перш правовірним було наказано утримуватися від битв, оскільки вони були слабкі та не могли витримати подібне випробування. Після переселення Пророка в Медіну чисельність мусульман збільшилася і вони зміцніли. Тоді Всевишній наказав їм боротися з невіруючими та повідомив, що людській душі неприємно брати участь у бойових діях, оскільки війна пов’язана з великими труднощами і складнощами. Вона наражає людей на небезпеку і призводить до багатьох смертей. Але, незважаючи на це, священна війна є абсолютним благом, тому що приносить правовірним величезну нагороду, позбавляє їх від болісного покарання, дозволяє їм здолати ворогів і заволодіти трофеями, приносить їм багато іншої користі, яка у багато разів перевершує її негативні сторони» (тлумачення Ас-Сааді).

На зорі зародження войовничого ісламу поруч з Мухаммадом були люди, які відмовлялися воювати за новоспечену першу ісламську державу і ось тоді й прийшов, як відповідь, цей аят.

2:244

Боріться ж на шляху Аллаха і знайте, що Аллах – Всечуючий, Всевидячий!

«Аллах наказав мусульманам боротися на Його шляху, ризикуючи своїм життям і жертвуючи своїм майном, тому що священна війна неможлива без виконання цих двох умов. Аллах закликав мусульман бути щирими під час джихаду та боротися тільки для того, щоб сповістити Слово Боже» (тлумачення Ас-Сааді)
3:195

І відповів їм Господь їхній: «Я не зроблю марними ваших вчинків – ні вчинків чоловіків, ні вчинків жінок. Адже одні з вас походять від інших. А тим, які переселилися, були вигнані зі своїх домівок, зазнавали страждань на Моєму шляху, боролися та гинули, тим Я неодмінно відпущу злі вчинки їхні та введу таких у сади, де течуть ріки. Такою є винагорода від Аллаха, а у Аллаха – найкраща винагорода!»

Слово «шахід» походить від слова «шахада» – сповідання, оскільки шахід – це той, хто сповідає чи мученик, чоловік, який загинув за віру в іслам, святий чоловік, який віддав життя своє за поширення мусульманства по всій землі, з метою побудови ісламської держави у всьому світі. Напевно, небагато людей у часи Мухаммада хотіли вмирати за ідеали ісламу та його нову державу, тоді прийшло нове одкровення від Аллаха, що той, хто боровся і був убитий – обов’язково, 100% потрапляє у рай. Іншої такої 100% можливості немає. А вже потрапивши у рай, людина насолоджується всім.

Тему порятунку в ісламі та тему раю ми розглянемо нижче.

4:74,76

Нехай же борються на шляху Аллаха ті, які продали земне життя за життя наступне! І хто бореться на шляху Аллаха і загине або переможе, тому даруємо Ми велику винагороду… Ті, які увірували, борються на шляху Аллаха, а ті, які не увірували, борються на шляху тагута. Боріться ж із прихильниками шайтана! Воістину, хитрощі шайтана – слабкі!

Тут все дуже просто. Якщо ти борешся на шляху Аллаха, значить ти увірував, а якщо тебе ще й вбили, то отримаєш велику нагороду від Аллаха. Але… Якщо ти не борешся на шляху Аллаха, значить ти автоматично борешся на стороні темряви, на стороні зла, сатани, диявола і тому правовірний мусульманин буде боротися з тобою.

 

4:84

Борися ж на шляху Аллаха, адже ти відповідаєш лише сам за себе. І спонукай віруючих! Можливо, Аллах стримає міць тих, які не увірували. Міць Аллаха сильніша та покарання Аллаха сильніше!

«Найбільш гідним є положення того раба, який бере участь у джихаді, старанно виконує інші повеління Аллаха і закликає інших чинити так само. Однак багато рабів не виконують одного з цих приписів або обох і тому Аллах наказав Своєму посланцю, нехай благословить його Аллах і вітає, самому боротися на Його шляху. Пророк, хай благословить його Аллах і вітає, не мав влади над іншими людьми і не несе відповідальності за їх вчинки. Всевишній наказав йому закликати правовірних боротися на Його шляху. Він мав повеління надихати правовірних, підіймати їх бойовий дух, розповідати їм про слабкість і легкодухість ворога, про винагороду, яка приготована для борців на шляху Аллаха та про покарання, яке чекає на тих, хто вважав за краще відсидітися вдома. Цими та іншими способами йому було наказано спонукати людей до битв у ім’я Аллаха. Можливо, якщо мусульмани будуть боротися на Його шляху і спонукати один одного до цього, Він позбавить невіруючих їх міці. Аллах володіє безмежною могутністю і може суворо покарати тих, хто грішить і заподіює страждання іншим. При бажанні Всевишній Аллах знищив би невіруючих завдяки Своїй могутності і не залишив би від них навіть сліду. Однак, божественна мудрість вимагала того, щоб одні раби були спокусою для інших, щоб горіло полум’я священної війни, щоб люди могли увірувати з власної волі й отримати з цього вигоду, бо якщо вони будуть змушені повірити всупереч своїй волі, то це не принесе їм користі» (тлумачення Ас-Сааді).
8:39

Боріться з ними, доки не зникне смута і релігія не буде цілком належати Аллаху. А якщо вони зупиняться, то Аллах бачить, що вони роблять!

«Боріться з невіруючими, поки ті не перестануть долучати до Аллаха співтоваришів і збивати людей з Його шляху, поки ті не навернуться в іслам і не підкоряться приписам цієї релігії, поки люди не стануть служити одному Аллаху. Саме це є найвищою метою джихаду – священної війни проти ворогів релігії. Завдяки джихаду мусульмани оберігають свою віру від зла, яке їй хочуть заподіяти невіруючі. Вони захищають релігію, заради якої Аллах створив людство, і прагнуть підняти її над усіма іншими віросповіданнями. Якщо невіруючі припинять чинити несправедливість, то їх справи не залишаться непоміченими Аллахом, адже від Нього неможливо приховати навіть найменш значний вчинок. Але якщо вони відмовляться підкорятися Йому, то нехай знають, що Він допомагає віруючим рабам, обдаровує їх тим, що приносить їм користь, допомагає їм влаштовувати їх релігійні та світські справи і захищає їх від злих хитрощів злочинців та лютих нападок лиходіїв» (тлумачення Ас-Сааді).
8:60

Приготуйте проти них скільки зможете сили та бойових коней цим ви налякаєте ворога Аллаха й вашого ворога, а також інших [ворогів], яких ви не знаєте, але яких знає Аллах. І що б ви не витратили на шляху Аллаха, вам сповна повернуть це й не вчинять із вами несправедливо!

«Готуйтеся до протистояння з вашими невіруючими ворогами, які роблять все можливе, щоб знищити вас і розтрощити вашу релігію. Примножуйте свої знання і свою силу, здобувайте всіляку зброю і робіть будь-які інші приготування, які допоможуть вам боротися з невіруючими. Це розпорядження передбачає розвиток різних галузей військової промисловості, що займаються виготовленням гармат, кулеметів і гвинтівок, будівництвом військових літаків, наземної і морської військової техніки, будівництвом оборонних укріплень та інших інженерних споруд. Цей аят закликає до розвитку суспільної думки та політичної діяльності, спрямованої на розвиток мусульман і захист їх інтересів від нападок ворогів. Він закликає мусульман навчатися стрільбі, вивчати адміністративну діяльність і бути сміливими та відважними. Ось чому Пророк Мухаммад, хай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Знайте, що сила полягає в умінні стріляти». Це розпорядження також передбачає придбання військової техніки, необхідної для ведення бойових дій. Аллах велів готувати бойових коней і лякати Його ворогів та ворогів віруючих. Мудрість цього веління полягає в залякуванні супротивника, і це питання залишається актуальним на сьогоднішній день. Як відомо, релігійне розпорядження залишається у силі доти, поки існує причина, через яку воно було послано. І якщо є наземна або повітряна бойова техніка, яка здатна налякати ворога і завдяки якій легше здобути перемогу, мусульмани зобов’язані купувати її і проводити відповідні розробки. Якщо подібні розробки неможливі без розвитку деяких галузей науки, то мусульмани зобов’язані розвивати їх, оскільки кожен вчинок, необхідний для здійснення обов’язкового припису, також є обов’язковим. Роблячи так, вони зможуть налякати ворогів, які їм відомі, а також ворогів, про яких вони не знають і боротися з тими, з якими їм доведеться згодом. Аллаху відомо про цих ворогів, і тому Він наказав мусульманам готуватися до майбутніх боїв. А оскільки одним із найважливіших чинників, що допомагають веденню джихаду, є матеріальні пожертви на користь мусульманської армії, що бореться проти невіруючих. Всевишній Аллах закликав правовірних витрачати майно на Його шляху. Коли ж настане День воскресіння, мусульмани отримають винагороду за кожне велике чи мале пожертвування в багаторазовому розмірі, оскільки нагорода за пожертвування на шляху Аллаха примножується у сімсот разів або навіть більше того. З праведниками не поведуться несправедливо і їх винагорода нітрохи не зменшиться» (тлумачення Ас-Сааді).
8:65

О Пророче! Спонукай віруючих до боротьби! Якщо серед вас буде двадцять витривалих, то вони переможуть дві сотні; а якщо таких буде сотня, то вони переможуть тисячу невіруючих, адже ті – люди, які не розуміють!

«О Пророк! Закликай правовірних на джихад і роби все можливе для того, щоб їх намір був твердим і рішучим. Буди в них бажання боротися з ворогами та застерігай їх від непослуху та відмови від участі у священній війні. Розповідай їм про користь доблесті та терпіння, а також про винагороду, яку люди отримують за ці якості як при житті на землі, так і після смерті» (тлумачення Ас-Сааді)
Взагалі-то 8 сура майже повністю присвячена темі битв. У кожної сури є своя назва, так ось, восьма сура так і зветься «Здобич». До речі, Аллах відкрив Мухаммаду, що йому дозволено з кожного бою брати собі п’яту частину від всього захопленого.
9:5

А коли минуть заборонені місяці, то вбивайте багатобожників, де б ви їх не знайшли, беріть їх у полон, оточуйте їх і влаштовуйте проти них різні засідки; але якщо вони покаються, будуть звершувати молитву й давати закят, то звільніть для них шлях. Воістину, Аллах – Прощаючий, Милосердний!

«Аллах заборонив боротися з багатобожниками, які уклали з мусульманами мирні договори, протягом чотирьох заборонених місяців. У ці місяці їм дозволено безперешкодно переміщатися по землі, але після закінченні даного терміну вони втрачають недоторканість і мусульмани мають право боротися з ними в будь-якому місці та в будь-який час, а також брати їх у полон. Більш того, мусульмани повинні облягати їх і не дозволяти їм вільно почувати себе на землі, яку Аллах зробив місцем для поклоніння Йому. Багатобожники негідні жити на ній і не мають права навіть на п’яту частину цієї землі, тому що вона цілком належить Аллаху, а вони є Його ворогами. Вони противляться своєму Господу та Його посланцям, а також борються, сподіваючись знищити Його релігію на землі. Проте Аллах не дозволить цьому статися і поширить світло Своєї релігії, якщо навіть це буде ненависне невіруючим. Потім Всевишній наказав правовірним займати різні ділянки землі та стійко боротися на Його шляху, прикладаючи для цього будь-які зусилля. Мусульмани повинні продовжувати це починання, поки багатобожники не покаються в поклонінні помилковим божествам.” (тлумачення Ас-Сааді)
9:29

Боріться із тими з людей Писання, які не вірують ні в Аллаха, ні в Останній День, які не забороняють того, що заборонив Аллах і Його Посланець, які не коряться істинній релігії, поки вони не платитимуть власноруч данини й не будуть принижені.

«Аллах наказав віруючим боротися із юдеями та християнами, які відмовляються належним чином увірувати в Аллаха і Судний день і підтвердити свою віру праведними вчинками. Вони не вважають забороненим те, що заборонили Аллах і Його посланець, нехай благословить його Аллах і вітає, не керуються Його шаріатом і не поважають Його заборони. Вони не сповідують істинну релігію, хоча вважають себе віруючими. Безумовно, у них є релігія, однак, вона або є спотвореною, та не має ніякої основи, або є скасованою після дарування шаріату Пророка Мухаммада, нехай благословить його Аллах і вітає. Якщо ж Аллах анулював колишню релігію, то люди не мають права керуватися її приписами. Аллах наказав боротися проти людей Писання і надихнув мусульман на боротьбу з ними, тому що вони закликають оточуючих до своїх поглядів, називають себе послідовниками Писань і представляють для людей велику загрозу. І продовжувати боротьбу з ними потрібно до тих пір, поки вони не погодяться виплачувати мусульманам джиз’ю» (тлумачення Ас-Сааді).
(Анас) сказав: «І ми взяли Хайбар силою, коли ж були зібрані полонені, з’явився Діх’я і сказав: «О пророк Аллаха, подаруй мені невільницю з числа полонених». (Пророк, нехай благословить його Аллах і вітає) сказав: «Іди та бери будь-яку» і він взяв Сафійю бинт Хуйайї, після чого до пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, підійшов один чоловік, який сказав: «О пророк Аллаха, ти подарував Діхйе Сафіййу бинт Хуйайй, яка була пані племен курайза й ан-надир, і яка підходить тільки для тебе! «(Почувши це,) він велів: «Покличте його разом з нею». І (Діх’я) привів (Сафійю), а коли пророк, хай благословить його Аллах і вітає, глянув на (цю жінку), він сказав Діхйе: «Візьми собі будь-яку невільницю з полонених, крім неї». (Анас) сказав: «А потім пророк, хай благословить його Аллах і вітає, звільнив її і сам одружився на ній». Сабіт запитав (Анаса): «А що (пророк, хай благословить його Аллах і вітає,) подарував їй в якості махра?» (Анас) відповів: «Її саму, адже він звільнив її і одружився на ній!». Цей хадис передали аль-Бухарі 371 і Муслім 1365.
37:173

Воістину, Наше військо переможе!

 

«Аллах обіцяв дарувати перемогу своїм праведним посланцям і щирим рабам і ніщо не зможе перешкодити здійснитися обіцянці Аллаха. Воїнство богобоязних праведників візьме верх і Аллах надасть їм велику підтримку та допоможе затвердити на землі релігію Господа. Це – велика блага звістка, якій повинен радіти кожен, хто вважає себе воїном Аллаха і борцем за вірну справу ісламу. Якщо така людина чинить правильно та щиро, то Аллах неодмінно дарує йому перемогу над ворогом і супротивником» (тлумачення Ас-Сааді).
Есхатологія Ісламу (вчення про останні дні) вчить – рано чи пізно мусульмани переможуть всіх ворогів і весь світ буде належати Ісламу! У це вірять і це знають всі мусульмани, як «мирні», так і «войовничі» і багато хто чекає цього дня.
47:4-6

Тож коли ви зустрічаєте тих, які не увірували, рубайте їхні шиї. А коли ви здолаєте їх, то міцно накладайте пута! Далі або милуйте їх, або беріть викуп – доти, доки війна не скине свій тягар. Так! Якби Аллах побажав, то помстився б їм Сам, але Він прагне випробувати одних із вас іншими. Вчинки тих, які ведуть боротьбу на шляху Аллаха, Він ніколи не зробить марними, вкаже їм прямий шлях та покращить справи їхні, та введе в рай, про який уже дав їм знати.

 

«Для цього Аллах і наказав віруючим вести священну війну з невіруючими – війну, яка відділяє правдивого віруючого від брехуна. У ній народжуються справжні правовірні, віра яких спирається на тверде знання. Вони не схожі на тих маловірів, які сліпо наслідують більшість і нездатні пронести свою віру через труднощі та випробування. Аллах ніколи не дасть пропасти даремно діянням тих, хто був убитий, борючись заради Нього. Вони боролися за Його наказом, прагнучи піднести Його ім’я. Вони отримають щедру нагороду та прекрасну відплату. Їх дії не пропадуть дарма, бо Всевишній Аллах прийме їх і багаторазово примножить їх нагороду. Люди ж побачать прекрасні плоди їх справ як у світі, так і в Останньому житті» (тлумачення Ас-Сааді).
47:35
Не слабшайте та не закликайте до миру, адже ви будете переможцями. Аллах – з вами і Він не применшить ваших вчинків!
Виходить, що ті, які закликають до миру з юдеями або християнами, або, тим більше, з язичниками індуїстами або буддистами – прямо порушують цю заповідь.
61:4

Воістину, Аллах любить тих, які ведуть боротьбу на Його шляху лавами, схожими на міцну споруду.

66:9

О Пророче! Веди боротьбу з невіруючими та лицемірами, будь суворий з ними. Домівкою їхньою буде геєна, і жахливим є такий кінець!

Я думаю, цих аятів достатньо, щоб переконатися у миролюбності Ісламу. І це не вирвані з контексту вірші, вони пов’язані між собою однією ідеєю насадження Світового Ісламу. Кожен може прочитати це у будь-якому перекладі Корану або ж мовою оригінальналу.
 
4 Заборона виходу з ісламу
4:89

Вони бажають, щоб ви були невіруючими – такими невіруючими, якими є вони самі; і тоді ви будете рівними між собою. Не бери собі наближених серед них, поки вони не здійснять переселення на шлях Аллаха. Але якщо вони відвернуться, то хапайте їх та вбивайте – де б ви не знайшли їх! Не беріть серед них ні приятелів, ні помічників.

Тут йдеться про лицемірів в ісламі, тих, хто говорить, що він начебто мусульманин, але сам або не віруючий, або неправильно віруючий.

«Ви бажаєте наставити цих лицемірів на прямий шлях, а вони хотіли б, щоб і ви не вірили та стали б невірними, як вони. Тому не беріть собі друзів і прихильників і не вважайте їх членами своєї громади, поки вони не вийдуть зі своїх осель боротися за іслам. Так вони доведуть, що вони не лицеміри. Але якщо вони відмовляться від битви за прямий шлях Аллаха і приєднаються до ваших ворогів, тоді вбивайте їх, де б вони не були» (Аль-Азхар).

 

16:106

Гнів Аллаха й велика кара спіткає тих, хто залишив віру в Аллаха після того, як її мав. Виняток – ті, які були змушені так зробити, але серце їхнє знаходило спокій у вірі – але ж не ті, хто сам розкрив свої груди невір’ю!

17:33

Не вбивайте душу, вбивство якої заборонив Аллах, якщо тільки не маєте на це права.

«Аллах заборонив вбивати людей: дітей і дорослих, чоловіків і жінок, вільних і рабів, мусульман і невіруючих, які уклали з мусульманами мирний договір. Проте дозволяється стратити того, хто вчинив навмисне вбивство, якщо він вчинив перелюб після того, як почав подружнє життя, якщо відступив від мусульманської віри та відколовся від мусульманської громади і якщо він виступив проти мусульманської держави, і зупинити його можна лише шляхом позбавлення життя. Якщо мусульманин буде убитий з будь-якої іншої причини, то його вбивство є несправедливим» (тлумачення Ас-Сааді).
 
5 Спасіння в ісламі
2:6,7

Воістину, тим, які не вірують, байдуже, застерігатимеш ти їх чи ні – вони не увірують. Аллах запечатав їхні серця та слух, а на очах їхніх завіса. Чекає на них кара велика!

Люди не захочуть йти прямим шляхом, поки цього не побажає Аллах. Виходить, що відповідальність за те, що ми підемо «кривим» шляхом, лежить не на нас самих. Це положення відрізає мусульманину шлях до самовдосконалення. Та й взагалі вчення Кальвіна тускніє поруч з фаталізмом Мухаммада.
6:125

Кому Аллах бажає вказати прямий шлях, тому Він розкриває груди для ісламу, а кого Він бажає збити зі шляху, тому здавлює та стискає груди, ніби той підіймається на небо! Так Аллах зводить покарання на тих, які не вірують!

Ці рядки тлумачення Інституту Аль-Азхар пояснює так: «Якщо ті заблукали та збилися із прямого шляху, а ви пішли прямим шляхом істини, то це – за бажанням Аллаха Всевишнього і Його волі. Кого побажає Аллах вести прямим шляхом, тому Він розкриває груди для Світла ісламу і прийняття його. А якщо захоче Аллах збити когось із прямого шляху, то його груди стають вузькими, тісними, нездатними сприйняти іслам».

Виходить, що від нас не залежить, будемо ми серед вірних чи невірних, грішників або праведників. Це не може не збентежити людину. Шлях їй вибирає Аллах, а потім Сам і карає тих, хто йшов хибним шляхом.

7:178,179

Кого Аллах веде прямим шляхом, той іде прямим шляхом. А ті, кого Він збиває зі шляху, матимуть втрати! Ми створили для пекла багато джинів і людей.

Іншими словами Аллах створив певну кількість людей безпосередньо для геєни і нічого не можна змінити. Якщо Аллах створив тебе для геєни – то це Його воля, така твоя доля.
14:4

Аллах уводить в оману, кого побажає і веде прямим шляхом, кого побажає. Він – Всемогутній, Мудрий!

16:93

Він збиває зі шляху, кого побажає, та веде прямим шляхом, кого побажає. Вас неодмінно запитають про те, що ви робили!

«Він самостійно вирішує, кого наставляти на прямий шлях, а кого вводити в оману. Він робить у відповідності зі своїм знанням і божественною мудрістю. І якщо Він наставляє людей на прямий шлях, надає їм милість. Якщо ж Він позбавляє їх вірного керівництва, то поводиться з ними справедливо. Люди неодмінно будуть покликані до відповідальності за вчинені ними добрі та злі Дії, і тоді кожна людина отримає повну і найбільш справедливу відплату за вчинені Дії» (тлумачення Ас-Сааді).
30:29

Хто ж поведе прямим шляхом тих, кого Аллах увів в оману? Немає у них помічників!

42:44, 46

Кого Аллах зіб’є зі шляху, тому вже не буде покровителя замість Нього! … Кого Аллах увів у оману, тому не буде шляху!

«Душі нечестивців порочні й свідченням цього є їх порочні прагнення. Але їх омана не повинна дивувати, тому що Всевишній Аллах побачив їх беззаконня і позбавив їх вірного керівництва. Якщо ж Аллах вводить людину в оману, то їй ніколи не вдасться стати на прямий шлях, бо ніхто не здатний чинити опір волі Аллаха» (тлумачення Ас-Сааді).
74:31

Ось так Аллах збиває зі шляху, кого побажає та веде, кого побажає, шляхом прямим!

81:29

Але не побажаєте ви цього, якщо не побажає Аллах, Господь світів!

«Воля Аллаха виконується неухильно і ніхто не в силах чинити опір або перешкодити їй» (тлумачення Ас-Сааді).

 

Повідомляється, що Абу Абд ар-Рахман Абдуллах бін Мас’уд {…} сказав: «Правдивий і гідний довіри посланець Аллаха {…} сказав нам: «Воістину, кожен із вас формується в утробі своєї матері протягом сорока днів у вигляді краплі сімені, потім він стільки ж перебуває там у вигляді згустку крові та ще стільки ж – у вигляді шматочка плоті, а потім до нього направляється ангел, який вдмухує в нього дух. І він отримує веління записати чотири речі: доля людини, термін його життя, його справи, а також те, щасливим він буде чи нещасним. І клянусь Аллахом, крім Якого немає іншого бога, воістину, кожен із вас може здійснювати справи мешканців раю до того часу, поки не виявиться від раю на відстані всього лише одного ліктя, після чого збудеться написане йому на роду, він стане здійснювати справи мешканців вогню і увійде у вогонь. І справді, кожен з вас може здійснювати справи мешканців вогню до тих пір, поки не виявиться від вогню на відстані всього лише одного ліктя, після чого збудеться написане йому на роду, він стане здійснювати справи мешканців раю і потрапить у рай» – сахих аль-Бухарі № 1294, сахих Мусліма № 1868.
 
6 Жінка в ісламі
4:34

Чоловіки піклуються про жінок, адже Аллах віддав перевагу одним перед іншими, а також через те, що чоловіки витрачають своє майно. Праведні жінки покірні, вони бережуть у період відсутності чоловіків те, що Аллах наказав берегти. А тих жінок, непокори яких ви боїтесь, повчайте, уникайте на подружньому ложі та, врешті-решт, злегка бийте. Якщо ж вони послухаються вас, то не шукайте шляху проти них. Воістину, Аллах – Всевишній, Великий!

«Якщо чоловік побоюється непокори своєї дружини, якщо вона відмовляється коритися йому і не слухається його на словах і в справах, то чоловік повинен вдатися до виховних заходів, переходячи від простих до більш складних. Спочатку йому слід дати дружині повчання, тобто пояснити їй ставлення Аллаха до тих жінок, які коряться своїм чоловікам і до тих, які неслухняні, розповісти їм про винагороду за покірність чоловікові та покарання за непокору йому. Якщо дружина почне слухатися, то він отримає бажане. В іншому випадку йому слід не лягати з нею в одне ліжко і не вступати з нею в статеву близькість до того часу, поки це не принесе бажаного результату. Якщо ж подібна міра виховання теж не принесе ніякої користі, то чоловікові дозволяється побити дружину, не завдаючи їй сильних страждань» (тлумачення Ас-Сааді).
Повідомляється, що Ібн ‘Аббас, нехай буде задоволений Аллах ними обома, сказав: «Одного разу пророк, хай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Мені було показане пекло, і виявилося, що більшість із його мешканців – жінки, які демонстрували невдячність». Його запитали: «Вони не вірували в Аллаха?». Він відповів: «Вони проявляли невдячність по відношенню до своїх чоловіків і не дякували за те добро (що їм надавали). Якщо ти довго будеш робити добро якій-небудь (з таких жінок), а потім вона побачить від тебе щось (таке, що їй не сподобається), то (обов’язково) скаже: «Я ніколи не бачила від тебе нічого хорошого!».
Цей хадис передали аль-Бухарі 29, Муслім 907, Абу Дауд 1181, ан-Насаї 3/127.
Повідомляється, що Абу Са’ід аль-Худрі, нехай буде задоволений ним Аллах, сказав: «(Одного разу) посланець Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, вийшов до місця молитви в день жертвопринесення (або: в день розговіння), а потім, проходячи повз (присутніх) жінок, (зупинився і) звернувся (до них з такими словами): «О жінки, давайте милостиню, бо, воістину, мені було дано побачити, що ви складаєте собою більшість із тих, хто опинилися в пеклі!». Вони запитали: «Чому ж, о посланець Аллаха?». Він відповів: «Тому що ви часто проклинаєте (людей) і проявляєте невдячність по відношенню до своїх чоловіків. Не бачив я нікого з тих, кому бракує розуму і (досконалості в справах) релігії, хто міг би подібно будь-якій з вас до такої міри позбавляти розуму розсудливого чоловіка!». Жінки запитали: «О посланець Аллаха, в чому ж полягає наша недосконалість в (справах) релігії і недолік розуму?». Він сказав: «Хіба свідоцтво жінки не (прирівнюється до) половини свідоцтва чоловіка?». Вони сказали: «Так». Він сказав: «Це і (вказує) на недолік її розуму. А хіба (жінці) не слід припиняти молитися і постити, коли у неї починаються місячні?». Вони сказали: «Так». Він сказав: «А це (показує) на її недосконалість у (справах) релігії».

Цей хадис передали аль-Бухарі 304, Муслім 80 і Ібн Хіббан 5744.

 
7 Рай в ісламі
  Тема мусульманського раю настільки величезна та вражаюча, що потрібно, напевно, присвячувати окремий курс для її вивчення. Мухаммад багато писав про рай у Корані, ще більше написано в хадисах. Це, я думаю, одна з найбільш улюблених тем ісламських богословів. Що вони тільки не пишуть, і де вони це знаходять, звідки така бурхлива фантазія?!? Загалом, ми трохи привідкриємо цю завісу.
52:17-23

Воістину, богобоязливі будуть у райських садах, у насолоді! Радіючи тому, що дав їм Господь їхній. Господь уберіг їх від кари пекельної! Їжте й пийте здоровими – за те, що чинили ви! Лежатимуть вони на ложах розставлених і одружимо Ми їх із чорноокими! Ми з’єднаємо тих, які увірували, із нащадками їхніми, які слідували за ними у вірі та не применшимо Ми вчинків їхніх! Кожна людина є заручником того, що вона собі здобула. Ми наділимо їх плодами та м’ясом – таким, якого побажають вони. Вони передаватимуть одне одному чашу, яка не буде причиною ні марнослів’я, ні гріха.

«Своїм виглядом ті, хто увійде в рай спочатку, будуть подібні місяцю в ніч повного місяця. У раю вони не будуть ні чхати, ні шморкатись, ні випорожнюватися. Там їх судини будуть золотими, а гребені золотими і срібними, а піт їх буде пахнути мускусом. У кожного з них буде по дві дружини і кістковий мозок кожної з них буде видно крізь плоть» (Сахих Аль-Бухари, 3246).

 

44:54

Ось так! Ми поєднаємо їх з чорноокими.

«Ви неодмінно буте насолоджуватися цим невимовним блаженством і відчуєте цю велику радість, а Ми поєднаємо вас шлюбом із чорноокими, великоокими дівами, краса і досконалість яких засліплюють погляди і вражають розум» (тлумачення Ас-Сааді).
55:56, 62-76

Там будуть ті, які опускають свої погляди – не торкалася їх раніше ні людина, ні джин… Окрім тих двох є ще два сади.… Лежатимуть вони на зелених подушках і багатих килимах…

«Ці діви наважуються дивитися тільки на своїх чоловіків, тому що люблять їх усією душею. Вони настільки красиві та чарівні, що їх чоловіки не відводять від них очей і не дивляться на чужих жінок. Вони отримують від близькості з ними велике задоволення і відчувають до них сильну любов. Раніше з дівами не мали близькості ані чоловік, ані джин. Аллах зберіг їх незайманими і зробив добрими, ніжними, жіночними і чарівними дружинами, які за своєю чистотою, красою і вродою подібні рубінам і коралам… Щасливі мешканці цих двох садів будуть лежати на зелених подушках і чудових килимах. Високі райські ложа вистелені великими зеленими матрацами, які біля ложа набувають вигляду подушки… Цими благами і принадами будуть насолоджуватися серця, впиватися погляди. Всі мешканці Раю будуть щасливі та задоволені й знайдуть спокій і умиротворення. Кожен із них буде вважати, що немає нікого, більш щасливого і успішного, ніж він» (тлумачення Ас-Сааді).
56:15-24, 35-37

На ложах оздоблених, вони лежатимуть одне навпроти одного, а обходити їх будуть вічно молоді юнаки, із чашами, глеками та кубками з джерельним напоєм, від якого не болить голова та, від якого не хмеліють! Там – плоди, які вони вибирають, пташине м’ясо, якого вони побажають, та чорноокі, схожі на приховану перлину. Ось винагорода за те, що чинили вони!

Ми створили їх ще раз, і зробили їх цнотливими, люблячими однолітками.

 

70:29,30

які закривають свою наготу від усіх, окрім дружин і тих, ким оволоділи їхні правиці; їм не докорятимуть за це!

 

 

78:31-34

Воістину, богобоязливих чекає успіх, сади та виноградники, повногруді ровесниці та повні чаші.

«Для них будуть прислужувати молоді та красиві юнаки, які будуть виконувати всі бажання праведників. Ці юнаки подібні до захованих у раковинах перлин, які ніколи не втрачають своєї краси та пишноти. Аллах дарував їм вічну молодість, і тому райські отроки не дорослішають, не старіють і не змінюються в обличчі. Вони обходять мешканців Раю з чашами, тобто посудинами без ручок, та глечиками, тобто посудинами з ручками, а також кубками з прекрасним вином, позбавленим яких-небудь недоліків. Воно не викликає мігрені і мешканці Раю не втрачають від нього розум і самовладання, як це відбувається після вживання вина та алкоголю у земному житті. Це означає, що всі райські блага, які схожі на деякі земні задоволення, позбавлені тих недоліків, які притаманні благам у земному світі. Всевишній сказав: «Ось опис Раю, обіцяного богобоязливим! У ньому течуть річки води, що не застоюється, ріки з молока, смак якого не змінюється, і ріки з вина, що дарує насолоду тим, хто п’є, і ріки з меду очищеного» (47:15). Всевишній підкреслив, що райське вино не тільки дарує насолоду тим, хто п’є, але і не має всіх тих недоліків, якими володіє вино на землі. Мешканцям Раю будуть підносити все, що вони побажають і що їм сподобається. Найбільш апетитні фрукти та найсмачніші плоди будуть подані для них найбільш досконалим чином. Їм також будуть подавати м’ясо різних птахів, приготоване на їхне замовлення. Вони зможуть скуштувати будь-яке м’ясо у смаженому, вареному та будь-якому іншому вигляді.

Мова йде про подружжя мешканців Раю, яких Аллах поверне до життя в іншому, досконалому вигляді, щоб вони ніколи більше не пізнали смерть і старість. Це відноситься до всіх віруючих жінок, незалежно від віку, в якому вони покинули земний світ, а також до райських дів – гурій. Всі вони ніколи не втратять своєї цноти, навіть незважаючи на близькість зі своїми чоловіками. Подружжя мешканців Раю будуть одного віку зі своїми чоловіками і вони завжди будуть любити їх. Вони будуть чарівні та прекрасні, сповнені вірності та любові. Їх дивна мова буде дивувати розум. Кожен, хто почує їх прекрасну мову і чудесний спів, їх ніжні та чарівні голоси, забажає, щоб вони ніколи не змовкали. Їх доброзичливість, жіночність, ніжність будуть переповнювати серця чоловіків щастям і радістю. А коли вони гулятимуть Райськими садами, то будуть наповнювати їх пахощами і світлом. І, звичайно ж, вони будуть чуттєві й неповторні під час інтимної близькості. Всі чоловіки в Раю будуть у віці тридцяти трьох років. Це – найбільш прекрасний вік людини, вік повного розквіту сил. Їх дружини одного віку зі своїми чоловіками, будуть жити з ними в любові та злагоді. Вони будуть задоволені своїми чоловіками, і ті будуть задоволені ними… Вони мають статеву близькість зі своїми дружинами та невільницями і не заслуговують осуду, якщо вони вступають із ними в статевий зв’язок через статеві органи… Там їх чекають дружини, що відповідають всім вимогам людської душі. Вони будуть молоді, а їхні груди не будуть спадати від їхньої молодості, сили і здоров’я. Мешканці Раю будуть у розквіті своєї молодості, у віці тридцяти трьох років і добре відомо, що подружжя-однолітки зазвичай живуть у любові та злагоді. Вони будуть насолоджуватися витриманим вином, що приносить лише задоволення тим, хто п’є його» (тлумачення Ас-Сааді).

«Одного разу (люди) запитали: «О, посланець Аллаха, чи будемо ми в раю зближуватися із нашими дружинами?». Він відповів: «Воістину, людина буде зближуватися із сотнею дівчат в день!».

Хадис 367 ас-Сільсіля ас-сахиха. Хадис передав Абу Ну’айм у «Сифатуль-джанна» (1/169) і ад-Дия в «Сифатуль-джанна» (2/82) по дорозі ат-Табарани з двома його існадами від Хусайна ібн ‘Алі аль-Джу’фі, передав від Заїди, передав від Хішама ібн Хасана, передав від Мухаммада ібн Сиріна, передав від Абу Хурайри

По цій темі мені додати нічого, та я думаю, що тут і додавати більш немає чого.
 
8 Цікаві аяти Корану
2:65

Ви знали тих серед вас, хто порушував суботу. Тому Ми сказали їм: «Будьте мавпами мерзенними!»

Мова йде про історію, яка докладно описується у сурі «Аль Араф». Всевишній сказав: «Запитай їх про селище на березі моря. Вони порушили суботу, оскільки риби підпливали до них відкрито по суботах і не припливали не в суботні дні. Так Ми піддали їх випробуванню за те, що вони відмовилися коритися. Ось деякі з них сказали: «Навіщо вам перестерігати людей, яких Аллах знищить або піддасть тяжким мукам?». Вони сказали: «Щоб виправдатися перед вашим Господом. Може, вони убояться». Коли вони забули про те, що їм нагадували, Ми врятували тих, які забороняли творити злі дії, і піддали жахливим мукам беззаконників за те, що вони чинили нечестиво. Коли вони переступили межі того, що їм було заборонено, Ми сказали їм: «Будьте мавпами знехтуваними!» (7:163-166). Сини Ісраїла прекрасно знали історію своїх одноплемінників, які здійснили тяжкий гріх і накликали на себе гнів Божий. У результаті, Аллах принизив їх і перетворив у зневажених мавп. Це покарання стало зразковим для їхніх сучасників і для народів, які прийшли після них.
3:110

Ви – найкраща громада, створена серед людей: ви наказуєте добре, забороняєте неприйнятне та віруєте в Аллаха! Якби люди Писання теж увірували, то це було б краще для них. Є серед них віруючі, але більшість із них – нечестивці.

 

 

 

«Передають, що Анас б. Малік розповідав, що Пророк, мир йому і благословення Аллаха, коли дізнався про смерть негуса Абіссінії (він був християнином, який прихистив мусульман), здійснив по ньому заупокійну молитву. Люди ж запитали його: «О посланець Аллаха, невже ти робиш молитву за абиссинського раба?». І тоді Великий і Могутній Аллах послав аят: «Воістину, серед людей Писання є такі, які вірують в Аллаха…» (3:199). Цей хадис передав аль-Баззар.»
3:199

Воістину, серед людей Писання неодмінно є ті, які увірували в Аллаха і в те, що зіслано вам, а також у те, що зіслано їм. Вони мають страх перед Аллахом і не продають знамення Аллаха за мізерну ціну. На них чекає винагорода від Господа їхнього. Воістину, Аллах – швидкий у відплаті!

«Серед людей Писання є ті, кого Аллах надихнув на праведні вчинки. Вони увірували в Нього і в те, що було послано мусульманам, і в те, що було послано їм самим. Тільки така віра може принести користь людині, бо якщо людина вірить в одних посланців і в одні Писання, але відмовляється визнати інших посланців та інші Писання, то її віра абсолютно марна. Тут мова йде про тих людей Писання, віра яких досконала й істинна. Вона приносить їм користь, пробуджує в них страх перед Аллахом, змушує їх схилитися перед Його величчю і зобов’язує їх дотримуватися Його заповідей і заборон і не переступати Його обмеження. Вони дійсно заслуговують називатися людьми Писання і хранителями знання» (тлумачення Ас-Сааді).
 
9 Цікаві хадиси
  Релігійні хадиси
  Повідомляється, що після того як Абу Хурайра, нехай буде задоволений ним Аллах, передав, що посланець Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Не буде прийнята молитва від оскверненного, поки він не зробить обмивання», одна людина з Хадрамаута запитала: «А що таке осквернення / Хадас /, про Абу Хурайра?». Він відповів: «Тихе або гучне випускання вітрів».

Цей хадис передали Ахмад 2/318, аль-Бухарі 135, Муслім 225, Абу Дауд 60, ат-Тірмізі 76, Ібн Хузайма 11.

  Повідомляється, що Абу Айуб аль-Ансарі, нехай буде задоволений ним Аллах, сказав: «Посланець Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Якщо хто-небудь з вас стане справляти велику нужду (на відкритому просторі), хай не звертається до кибли лицем і не повертається до неї спиною. Повертайтеся (лицем) на схід або на захід».

Цей хадис передали аль-Бухарі 144 і 394, Муслім 264.

  Що ж стосується ‘Умара, то він часто говорив пророкові, хай благословить його Аллах і вітає: «Змушуй своїх дружин надягати покривала», проте посланець Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, не робив цього. Одного вечора дружина пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, Сауда бинт Зам’а, яка була високою жінкою, вийшла з дому, а ‘Умар звернувся до неї (сказавши): «Воістину, ми впізнали тебе, о Сауда!». Він зробив це, бажаючи, щоб було послано (одкровення про необхідність носіння) покривала і Аллах дійсно послав (такий) аят. Цей хадис передали аль-Бухарі 146 і Муслім 2170.

Іншими словами, люди можуть маніпулювати Аллахом, щоб Він послав Мухаммаду те чи інше «одкровення», чи аят, який необхідний людям.

Повідомляється, що ‘Умар, нехай буде задоволений ним Аллах, сказав: «(Мої бажання) збіглися із (волею) мого Господа в трьох (випадках. Одного разу) я сказав: «О, посланець Аллаха, чи не обрати нам для молитви місце Ібрахіма?» – після чого був посланий аят (в якому говорилося): «Зробіть же місце стояння Ібрахіма місцем здійснення молитви». (Що стосується) аяту про покривало, то (одного разу) я сказав: «О, посланець Аллаха, чому не накажеш ти прикриватися твоїм дружинам, адже з ними розмовляють і благочестиві, і порочні!» – після чого був посланий аят про покривало. Третій випадок пов’язаний із тим, що одного разу всіх дружин пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, охопила ревність до нього, і я сказав їм: «Якщо він розлучиться із вами, то, може бути, його Господь дасть йому замість вас дружин кращих ніж ви», а потім цей аят був посланий (згори)». Цей хадис передав аль-Бухарі 402.

  Людина може полегшити страждання людей у пеклі, так вважав Мухаммад.

Повідомляється, що Ібн ‘Аббас, нехай буде задоволений Аллах ними обома, сказав: «(Одного разу) пророк, хай благословить його Аллах і вітає, що проходив повз одну зі стін Медіни (або Мекки), почув голоси двох осіб, які піддавалися тортурам у своїх могилах. Пророк, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Їх піддають тортурам, але не за великий гріх» (помовчав трохи), а потім вигукнув: «Так (звичайно, мучать їх за тяжкі гріхи)! Один з них не прикривався від власної сечі, а інший поширював плітки». Потім він велів принести собі голу пальмову гілку, розламав її на дві половинки та встромив їх на могили (цих людей). Його запитали: «О, посланець Аллаха, навіщо ти зробив це?». На що він відповів: «Можливо, це буде полегшувати їх страждання, поки гілка не засохне». Цей хадис передали аль-Бухарі 216, Муслім 292, Абу Дауд 20.

  Мухаммад сказав: «Одного разу в часи невігластва я побачив мавп, які зібралися навколо однієї мавпи, що вчинила перелюб. Мавпи кидали в неї каміння, і я, приєднавшись до них, також став кидати в неї каміння.» – Сахих аль-Бухарі 3897
  Передають зі слів Абу Зарра, {…} що посланець Аллаха {…} сказав: «Коли хто-небудь з вас приступає до молитви, можна вважати, що у нього є перешкода (сутра), що відокремлює його від інших, якщо перед ним знаходиться щось висотою із задню частину сідла. В іншому ж випадку його молитва буде перервана, якщо перед ним пройде віслюк, жінка або чорна собака». Я запитав: «О Абу Зарр, а чим чорна собака відрізняється від рудої або жовтої?». У відповідь мені він сказав: «О сину мого брата, таке ж питання я задав і посланцю Аллаха, {…} на що він сказав: «Чорна собака – це шайтан». – сахих Мусліма, № 261
  Мухаммад сказав: «Коли лунає заклик на молитву (азан), то сатана тікає, випускаючи гази, на таку відстань, куди не чути азана. Після завершення азана він повертається». – Бухарі (608) і Муслім (389).
  Повідомляється, що одного разу, коли Абу Са’ід, нехай буде задоволений ним Аллах, здійснював у п’ятницю молитву, відгородившись чимось від людей, якийсь юнак з племені Бану абу му’айт хотів пройти перед ним, проте Абу Са’ід штовхнув його в груди. Цей юнак подивився (навколо) і, не бачачи іншої можливості, знову спробував пройти перед ним, але Абу Са’ід штовхнув його ще сильніше. Тоді той взявся лаяти Абу Са’іда, а потім прийшов до Марвану і поскаржився йому на те, як він із ним обійшовся. Що ж стосується Абу Са’іда, то він прийшов до Марвану слідом за ним, і (Марван) запитав його: «Що сталося між тобою і сином твого брата, о Абу Са’ід?». Він відповів: «Я чув, як пророк, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Якщо хто-небудь із вас стане молитися (повернувшись обличчям) до того, що буде відокремлювати його від людей, а хтось захоче пройти перед ним (у цей час), нехай (той, хто здійснює молитву) відштовхне його і якщо той відмовиться (підкоритися), нехай він бореться із ним, бо це – шайтан!» – цей хадис передали Ахмад, аль-Бухарі, Муслім, Абу Дауд.
  Ібн Мас’уд (нехай буде задоволений ним Аллах) розповідав: «Одного разу в присутності пророка (мир йому і благословення Аллаха) хтось згадав про одну людину та сказав: «Він продовжував спати, поки не прокинувся вранці, так і не ставши на намаз». На що пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Шайтан помочився йому у вухо» – аль-Бухарі 1144.
Етично-моральні хадиси
  Передають зі слів Абу Хурайри, {…} що пророк {…} сказав: «Коли хто-небудь із вас постане від сну і буде здійснювати обмивання, нехай тричі промиє ніс, бо в його ніздрях проводить ніч шайтан» – Сахих аль-Бухарі, № 1328.
  1818. (5456). Передають зі слів Ібн ‘Аббаса, нехай буде задоволений Аллах ними обома, що пророк, хай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Коли хто-небудь із вас поїсть, хай не витирає руку, поки не оближе її сам або не дасть облизати іншому».

Бухарі V1B4N156 Пророк сказав: «Коли п’єш, не можна дихати в посуд».

Бухарі V7B71N643 «Я почув вислів Пророка: «Якщо хтось із вас подумає про щось, що йому не подобається, нехай подує тричі на ліву сторону».

Бухарі V9B87N115 «Якщо ви плюнете по ліву сторону від вашого ліжка, то поганий сон не зможе зашкодити вам».

  Мухаммад сказав: «Позіхання – від диявола. Якщо когось із вас долає позіхання, то нехай пригнічує його, як може. Коли людина говорить «А-а», шайтан сміється над ним» – Бухарі (3289).
«Наукові» хадиси
  На сьогоднішній день відомо, що стать людини визначається сперматозоїдом, що несе в собі або X-, або Y-хромосому, яка запліднила яйцеклітину, котра містить в собі тільки X-хромосому. XX-зигота дає жіночу стать, XY – чоловічу. Немає ніяких підстав вважати, що проголошення якоїсь фрази під час статевого акту дасть перевагу сперматозоїдам з Y-хромосомою. Але Мухаммад вважав не так.

Передав Абу Хурайра: «Посланець Аллаха сказав: «Одного разу Соломон, син Давида сказав: «Клянуся Аллахом, сьогодні ввечері у мене буде злягання з сотнею (або з 99-ю) жінками, кожна з яких народить воїна, який буде боротися на шляху Аллаха». Однак він не сказав іншаллах («якщо на те буде воля Аллаха»). Тільки одна з тих жінок народила напів-чоловіка. Клянуся Тим, в чиїх руках життя Мухаммада, якби він вимовив іншаллах, він би став батьком (багатьох) синів, всі з яких були б воїнами, що б’ються на шляху Аллаха».

  Також Ібн Аббас, хай буде задоволений ним Аллах, розповідав: «(Одного разу) юдеї прийшли до Пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, і попросили його розповісти про те, що таке грім. Він сказав: «Це один з ангелів Аллаха, відповідальний за хмари, в його руках батіг з вогню, яким він ганяє хмари і направляє їх туди, куди накаже Аллах». Вони запитали: «А що це за звук, який ми чуємо?». Він відповів: «Його голос». Вони сказали: «Ти сказав правду». Сахих аль-Бухарі, 1872
  Один із медичних рецептів Мухаммада: якщо ви відчули нездужання, то потрібно пити сечу та молоко дійних верблюдиць і тоді видужаєте.

Повідомляється, що Анас, нехай буде задоволений ним Аллах, сказав: «(Свого часу) люди з племені ‘укль (або ‘урайна) приїхали в Медіну, де відчули нездужання через клімат. Пророк, нехай благословить його Аллах і вітає, велів їм (протягом певного часу) пити сечу та молоко (дійних верблюдиць). Вони вирушили (куди їм було сказано), а коли одужали, вбили пастуха пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, і викрали (всю) худобу (яку він пас. У Медіні) про це дізналися на початку дня, і (пророк, благословить його Аллах і вітає) відправив за ними (погоню). До полудня їх вже привели (до Медіни, і пророк, хай благословить його Аллах і вітає) велів відрубати їм руки та ноги, (а крім того) їм випалили очі (розпеченим залізом) і кинули на Харрі, де вони просили напоїти їх, але ніхто не дав їм води». Цей хадис передав аль-Бухарі 233.

Мухаммад дійсно вірив, що сеча та кров дійної верблюдиці може служити ліками від нездужання? Чи це він вирішив так познущатися над невірними?

  Передають зі слів Абу Хурайри {…}, що пророк {…} сказав: «Якщо муха впаде в напій кого-небудь з вас, нехай він спочатку занурить її в це питво повністю, а потім витягніть її звідти, бо, воістину, на одному її крилі – хвороба, а на іншому – зцілення». – сахих аль-Бухарі № 1334, № 1335, Булуг аль-марама № 12
  Передають зі слів Сада бін Абу Ваккас, {…} що посланець Аллаха {…} сказав: «Тому, хто вранці буде з’їдати по сім фініків сорту аджва, в цей день не зашкодять ні отрута, ні чаклунство». – Сахих аль-Бухарі, № 1817 сахих Мусліма, № 1487.