fbpx

Недавно отримав листа від одних місіонерів, які ділилися благословеннями, що Бог дарував їм будинок, і вони змогли взяти 9 місцевих дітей-сиріт. Я сидів і міркував, які справи у Бога чудові. Радіючи за цю сім’ю, я навіть трохи заздрив їм, усвідомлюючи, що НІХТО і НІКОЛИ не віддасть мусульманських дітей-сиріт на виховання християнам-іноземцям в Єгипті. І нам доводиться використовувати ті варіанти, які Бог відкриває нам. Наша церква намагається служити дітям-сиротам в нашему місті. Перший раз ми прийшли до них в дитячий будинок на Різдво, щоб показати їм сценки, пограти з ними і просто приділити увагу, сподіваючись на розташування з їх сторони, щоб згодом показати Божу любов цим дітям, позбавленим сім’ї. І ось вдруге Господь дав можливість зустрітися з ними і вивезти їх на море. Знайшлися люди, які1 надали автобус для того, щоб привезти і відвезти дітей, оплатити прохід на платний пляж, а також подбали про харчування. Сестри з нашої церкви робили з ними майстрували, грали в ігри, і одне з важливих, купалися в морі. Я сподіваюся, що це не остання наша участь у житті цього притулку для сиріт. І хоча притулок 3мусульманський, все керівництво і діти знають, що ми християни і це, свого роду, Євангелізація без слів. Моліться за цих дітей, щоб Дух Святий працював в цих маленьких сердечках, а також в серцях співробітників притулку і, згодом, відкрив їх для прийняття Євангелія.

Через деякий час Бог відкрив нові можливості для нашого служіння, допомоги єгипетському народу і прославлення Його Імені. З деякими членами нашої церкви ми відвідали дитячий притулок для сиріт Lillian Trasher Orphanage м. в Асьют, який знаходиться на відстані 400 км від нашого будинку, де ми жили в Єгипті. Притулок, де проживають 250 дітей від немовлят до підлітків, які вже навчаються в коледжі. Притулку вже більше 100 років4, був організований однією американської місіонеркою в 1911 р. Діти часто надходять туди відразу після народження і там живуть, навчаються, і, коли підросли, то працюють там же. У них є своя пекарня, мініферма, столярна майстерня і т. д. Там же підлітки, які не надходять у вищі навчальні заклади, отримують професію на базі притулку, готуючись до дорослого життя. Сам притулок в більшій мірі знаходиться на самоокупності і також за рахунок пожертвувань. Я приїхав туди у справах іншого виду служіння і поцікавився, чим ми можемо допомогти притулку? Директор сказав, що вони приймають будь-яку допомогу. Тому ми організували збір дитячих речей від слов’янської діаспори Хургади для притулку Lillian Trasher Orphanage: одягу, іграшок, пелюшок, памперсів, пляшечок тощо

Офіційний сайт притулку: www.ltochildren.com

Зібравши багато одягу, іграшок, ін. речей і навіть мікрохвильовку, ми почали відвідувати дитячи5й сирітський притулок Lillian Trasher Orphanage в м. Асьют. На цей раз ми вже приїхали з подарунками для дітей. Слава Богу, за те що Він спонукає людей Хургади жертвувати це все для єгипетських дітей. Ми походили по притулку, директор нам показав де діти сплять, їдять, де грають і де навчальні класи. Звичайно стискається серце, реально грудку підходить до горла, коли знаходишся там і бачиш ці очі, наповнені сльозами і надією, ці ручки, які хочуть тебе обійняти, ці маленькі створіння Бога, які виявилися нікому не потрібними в самому початку свого життя. Я просто не міг стримувати сліз, дивлячись в їх світлі личка, які жадали любові і простої людської небайдужості.

10Одно з найголовніших подій в служінні нашій церкві і команди – поїздки в дитячий християнський притулок. Сестри з ранку перебували в ясельній групі і допомагали нянечкам і вихователям у повсякденній роботі з дітками: розбудити, помити, одягнути, нагодувати і, найголовніше, пограти на зеленій галявині. Діти по-особливому відчували тепло сердець наших дівчат, і мовна проблема не могла зупинити потік любові. Вони горнулися всім єством до білих слов’янських дівчат, обіймаючи їх маленькими рученятами, бажаючи ввібрати в себе всю ту ніжність, що йде від душі сестер. Увечері ж, після школи, було спілкування з дівчатками середнього і старшого віку. Дівчатка в притулку живуть окремо від хлопчиків, у різних корпусах і нас (чоловіків), звичайно ж, туди не пустили)).

І сестри, зі знанням своєї справи і з радістю спілкувалися як з маленькими дітьми, так і з дорослими, то чоловічу половину команди, керівництво притулку попросило допомогти з роботою по дереву для виготовлення нових вікон для спального корпусу для хлопчиків. Я перший раз в житті підійшов до деревообробному станку, без щонайменшого поняття, де що і як – це тобі не якийсь Winpriyut-lillian-trasher-orphanage-88dows 10 або Google де все просто і зрозуміло)). Але, слава Богу, нам показали, що і яким чином треба робити. До обіду ми пиляли, стругали, розпускали деревину, готуючи дошки під вікна, а ввечері, втомлені, але задоволені, зустрічалися з хлопцями та зав’язувалося спілкування, потім спорт, потім знову спілкування. Запитання-відповіді, здивування, навіщо європейці працюють тут у них різноробочими на верстатах? Роз’яснення і усвідомлення, духовні пошуки – погляд на Бога – все це ми мали після роботи в деревообробному цеху притулку. Увечері просто валилися з ніг, але з якимось трепетним очікуванням жадали настання нового дня.

Особливо хочеться відзначити серйозний підхід керівництва притулку до этическо-морального виховання дівчаток і хлопчиків, підготовку їх до дорослого життя і, найголовніше, духовному становленню цих хлопців. Там дійсно все на висоті! Слава Господу за проведений разом час! Я дуже сподіваюся, що наше перебування в притулку принесло хоч малу дещицю тієї користі, яку від всього серця ми хотіли надати цим дітям.

Спочатку ми поїхали в цей притулок з метою створення такого притулку в Хургаді. Минулого місяця зі мною зв’язався один дуже багатий єгиптянин і сказав, що хоче допомогти із створення такого притулку, якщо хтось візьметься за це. Ми церквою довго молилися і запитували і Бога, від Нього це. І зараз ти також молимося, якщо це в Його плани щодо нашого служіння тут, то щоб Він дав все необхідне для організації такого ж дитячого будинку на базі нашої церкви в Хургаді. Ми опрацьовуємо різні варіанти документального оформлення в державних структурах створення християнського притулку в нашому місті. Один з варіантів – це відкрити філію від притулку Lillian Trasher Orphanage в Асьюті. Але вони відмовилися від цього зі своїх причин. Але при цьому нам пообіцяли, що як тільки документально все буде готово, вони допоможуть нам знайти до 10 дітей, яких ми зможемо взяти в наш притулок. Другий варіант – це реєстрація притулку під існуючим єгипетським баптистським союзом, як частина їхнього служіння. Цей варіант ми обговорювали з керівництвом Союзу, вони не проти, ми разом молимося за це і дивимося можливий це по єгипетському законодавству. І останній варіант – реєстрація притулку з нуля, як самостійна одиниця у єгипетському суспільстві. Це складніше, дорожче і дорожче, але більш реальніше, ніж інші.

На жаль, згодом, єгиптянин кудись пропав, а нас з Єгипту депортували.

8І буквально за пару днів до від’їзду в Україну, Бог дав можливість відвезти одяг та ін. речі, здані слов’янської діаспорою Хургади, в притулок для дітей-сиріт Lillian Trasher Orphanage в м. Асьют. В цей раз я взяв з собою свою старшу доньку Вікторію. Коли вперше потрапляєш у дитячий притулок, завжди відчуваєш особливе почуття спраги любові від дітей та бажання пригорнути їх до себе, поділившись хоч трохи теплотою своєї душі. Це особливо відчувається в єгипетському середовищі, де почуття видно, читаються як з відкритого листа і виливаються через край зовнішньої стриманості. І хоча вихователі завжди намагаються охопити своєю добротою ці крихітні створення Бога, але ніщо не замінить ласкавих дотиків серцевої прихильності мами і тата. Ми молимося, що Господь особливо являв Свою присутність з цими дітьми у притулку. Слава Богу за цей притулок. Чим більше я перебуваю тут, тим більше бачу самовідданість у служінні всіх співробітників притулку. Нехай Бог благословить цих дітей, співробітників і всіх, хто бере участь в житті притулку.

9 11 6 7 priyut-lillian-trasher-orphanage-93 priyut-lillian-trasher-orphanage-21 priyut-lillian-trasher-orphanage-35 priyut-lillian-trasher-orphanage-38 priyut-lillian-trasher-orphanage-71 priyut-lillian-trasher-orphanage-85

Відео про це служіння: https://www.youtube.com/watch?v=1mStTtPVsGY