fbpx

dhmv-nsusdvfb-ehtt-fdhycovmІснує ряд культурних особливостей, властивих кожній країні чи навіть регіону в світі. Ісламські країни в цьому випадку не є винятком і тут також є свої специфічні особливості, на які я хочу вказати.

Отже, для початку загальні положення перебування в імусульманской країні. Перш за все, запам’ятайте пiерше правило життя в чужій країні – ніколи не вір місцевим жителям, НІКОЛИ. Всю інформацію треба перевіряти, бажано з різних джерел, ще краще з довірених. Це не тому, що вони дуже сильно обманюють (а багато з них дійсно дуже сильно обманюють, можна навіть сказати брешут), але ще позначається питання культури. Наприклад, іноді просто з ввічливості вони можуть вам щось запропонувати (так в східній культурі), але коли дійде до справи, округлюються очі і йдеться зовсім інше. Люди на сході практично ніколи не тримають свого слова, довіряти їхнім обіцянкам – це самообман і помилкова надія.

Далі, у мусульманських країнах всього одиниці магазинів з фіксованими цінами, у всіhurghada-2013-21х інших магазинчиках, якщо ти не знаєш ціну товару, то потрібно торгуватися, скрізь і завжди, вони буває «накручують» ціну в 10 раз, щоб потім було куди скидати. Тому друге правило життя – ми для них не люди, ми для них – мішок з грошима, який потрібно в щоб те не стало хоч трохи спустошити. Вважається апріорі, якщо ти іноземець – значить ти – казково багатий, адже у кого немає грошей, на літаках не літають в іншу країну, така їхня логіка.

Pro and anti-Gaddafi (R) protesters fight on the street in front of the Arab League's headquarters in Cairo March 21, 2011. A group of protesters angry about international intervention in the war in Libya between Libyan leader Muammar Gaddafi and rebels started a scuffle and blocked the path of U.N. Secretary-General Ban Ki-Moon as he left a meeting at the Arab League. REUTERS/Amr Abdallah Dalsh (EGYPT - Tags: CIVIL UNREST POLITICS)Ну і останнє головне правило, народ дуже гарячий і запальний, також дуже образливий, але швидко відхідливий і доброзичливий (хоча часто за дружелюбністю ховається принцип другий – бажання розпотрошити мішок з грошима). Тому вони часто сваряться, кричать і навіть б’ються один з одним (але з іноземцями цього не помічав). З цього випливає основне правило 3 – намагатися бути стриманим і максимально коректним.


Теперь окремі вимоги для братів і сестер. Почнемо з братів (якEgypt, Regina Hotel завжди). Отже, форма одягу – будь-яка (в міру), хоча краще штани замість шортів. Коли їдеш у громадському транспорті, бажано не сідати поруч з жінкою. Розмовляти просто так з незнайомою жінкою – верх нахабства і безкультур’я. Будь який навіть дотик до незнайомої жінки СТРОГО заборонені (особливо до мусульманок), наприклад під час передачі грошей за проїзд або на вулиці, рукостискання або обійми тощо. Фотографувати мусульманок можна тільки з їхнього дозволу. Братам ніби все.


obshhie-foto-118Тепер сама животрепетна частина – звернення до сестер. Перше – це форма одягу. Одяг має МАКСИМАЛЬНО закривати всі частини тіла. Ніяких шортів і маечек, навіть при +50. Ідеальний варіант то, в чому ходять багато місцевих жінок. Якщо не хочеться одягати абаю, то – не щільно обтягуючі джинси і блузка з рукавами без будь-якого декольте. Блузка не повинна бути не просвітна. Вибачте за нетактовність, але НІДЕ не повинно бути видно вашої нижньої білизни, не повинні виглядати бретельки або просвітлюватися те, що тримає бретельки. Всі маєчки і декольтовані блузи можете залишити вдома. Інакше по приїзду місцеві брати куплять вам паранджу і особисто вас одягнуть в неї ))).

Далі, ніколи не можна посміхатися або показувати знаки уваги незнайомій мусульманину. 1367823495_getimage-1Багато з них сплять і бачать, як би одружитися з іноземкою. Східні чоловіки дуже красиво обсипають компліментами будь-яку дівчину, наші брати, в більшості своїй, так не доглядають. Але в цьому випадку завжди потрібно дивитися п. 1 загальних правил. Тому, меньше контактів, ніяких обмінів адресами і скайпами, інакше потім будуть сльози, розчарування і біль. Воно вам треба? Повірте мені, культура дуже сильно відрізняється і я бачив мало щасливих змішаних сімей. Тому якщо ви їдете шукати нареченого, то краще залишайтеся вдома.

Далі, ніколи і ніде не дозволяйте вас фоткати або фоткатися з кимось незнайомим. І найголовніше, НІЯКИХ фізичних контактів з незнайомими мусульманами. Багато з них самі ніколи першими не доторкнуться, якщо ви не дасте привід.


xrist_islamТеперь знову до загальних рекомендацій тепер духовного плану. Перше, у багатьох мусульманських країнах є християни. Але більшість з них — це не звернені люди. Це як наші багато православних, вони ходять до церкви, хрестяться, ставлять свічки і т. д. Вони багато знають про Бога, але переважна кількість з них зовсім не знають Бога.

Так ось, за законом більшості мусульманських країн, будь-яка євангелізація мусульманам iditenauchiteЗАБОРОНЕНО. Аж до того, що карається тюремним ув’язненням. Мусульманам заборонено ставати християнами, за це теж термін. Тому неможливо просто стати на вулиці і роздавати євангелія. З християнами можна працювати у сфері евангелизма, таборів, навчання скільки хочеш. З мусульманами проходить специфічна робота, в кожній країні по-своєму.

Але, якщо Господь закликає вас в будь-яку з ісламських країн — не переживайте, все буде просто чудово, тому що вас закликав Всемогутній Бог!

Благословень вам у служінні Йому.
iordaniya-2013-196